[o2FL] Coś piszczy przy przyspieszaniu/zwalnianiu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mexaris
    Classic
    • 2010
    • 24

    [o2FL] Coś piszczy przy przyspieszaniu/zwalnianiu

    piramida, z modów co do mocy to jedyne co to pewnie tylko program i tyle. No chyba, że turbo by się wysrało to wtedy ewentualnie coś. Wygląd bym tylko zmienił ewentualnie.
  • mrrudzin
    Rider
    • 2009
    • 403

    #2
    [o2FL] Coś piszczy przy przyspieszaniu/zwalnianiu

    Od jakiegoś tygodnia obserwuje dosyć dziwne zjawisko. Przy przyspieszaniu/zwalnianiu (szczególnie na pierwszych biegach - chba ze względu na większe szarpnięcia) słychać przez chwilę taki zgrzyt/pisk jakby jakiś kawałek gumy o coś ocierał. Rzecz daje się wyczuć na dźwigni zmiany biegów. To samo przy ruszaniu z miejsca - w momencie puszczania sprzęgła.

    Ktoś z Was miał coś podobnego / ma pomysł skąd to może być?

    Komentarz

    • dontak
      Rider
      • 2008
      • 586
      • Octavia III combi (5E5)
      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

      #3
      Też ostatnio się zastanawiałem nad dziwnym dźwiękiem. Okazało się że opona trze o lodowy/śnieżny nawis w nadkolu.
      OIII 1.2 TSI 105 KM

      Komentarz

      • abstinent
        RS
        S_OCP Member
        • 2007
        • 4842
        • Octavia II combi (1Z5)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        mrrudzin, dokładnie u mnie też ociera jak nie wyczyszczę, tylko to ewidentnie słychać przy hamowaniu i przyśpieszaniu albo na dziurach
        ogólnie tam gdzie buda się kołysze

        Komentarz

        • vicious
          Ambiente
          • 2009
          • 232

          #5
          Zamieszczone przez dontak
          Też ostatnio się zastanawiałem nad dziwnym dźwiękiem. Okazało się że opona trze o lodowy/śnieżny nawis w nadkolu.
          No ale on pisze, że wyczuwa to na lewarku! :roll:
          Mnie tam nic z nadkoli nie piszczy i nie zgrzyta nawet jak są obłozone lodem... Gdyby to było tylko przy ruszaniu to taki zgrzyt oznacza zadziałanie ASR. Ale przy zwalnianiu?
          Mnie to wygląda na poduszki skrzyni biegów, ale oczywiście mogę się mylic...
          Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...
          TomTom VIA125 na pokładzie

          Komentarz

          • mrrudzin
            Rider
            • 2009
            • 403

            #6
            To raczej nie jest ASR, bo on działa inaczej. Rzecz dzieje się tylko przy zasprzęgleniu silnika z napędem (rozpędzanie/hamowanie szczególnie na 1 i 2) albo przy puszczaniu sprzęgła przy ruszaniu.

            [ Dodano: Pią 31 Gru, 10 07:51 ]
            Wczoraj przyszła odwilż i piszczenie zniknęło :|

            Komentarz

            Pracuję...